Back to top

Philipp Melanchthon: Mezi humanismem a reformací

Datum: 
Středa, Listopad 8, 2017 - 18:00
Místo: 
Akademické konferenční centrum Akademie věd ČR (Husova 4a, Praha 1 – Staré Město)

Evangelická církev a. v. v České republice, Lutherova společnost a Collegium Europaeum – Výzkumná skupina pro dějiny evropského myšlení FF UK & FLÚ AV ČR zvou u příležitosti připomínky 500. výročí začátku Lutherovy reformace církve (31. října 1517) a 534. výročí narození Martina Luthera (10. listopadu 1483) na přednášku „Philipp Melanchthon: Mezi humanismem a reformací”, kterou prosloví Mgr. Pavel Roubík, Ph.D. ve středu 8. listopadu 2017 v 18 hod. v Akademickém konferenčním centru Akademie věd ČR (Husova 4a, Praze 1 – Staré Město).

Pavel Roubík je vikářem v Církevním sboru ECAV v Praze a odborným asistentem na katedře religionistiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Tématem jeho disertační práce v oboru systematické teologie byla „Teologie Friedricha Mildenbergera“ (Karolinum, 2017). Zabývá se především teologií protestantské ortodoxie a osvícenství, celobiblickou teologií, teologií mimokřesťanských náboženství, teologickou hermeneutikou, vztahem náboženství a (inter)subjektivity.

V přednášce budou představeny hlavní rysy teologie a myšlení Philippa Melanchthona, osoby pro luterství neméně důležité než Martin Luther sám.
Po přednášce bude exkluzivně možné na místě zakoupit „Bibli 500". Více informací najdete také na těchto stránkách:
http://1517-2017.ecav.cz/node/87
http://ecav.cz/bible-500